Szkoła i internat

Escola Varsovia ściśle współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego nr LIX im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Lindego 20 w Warszawie. Zawodnicy uczęszczają do klasy o profilu piłkarskim i mogą liczyć m.in. na:

• całoroczne treningi szkolne na obiektach Escoli Varsovia

• internat

• szkolenie koordynowane przez doświadczonego dyrektora sportowego

• obsługę medyczną i fizjoterapeutyczną

OBEJRZYJ FILM PREZENTUJĄCY SZKOŁĘ !TUTAJ!

Mocną stroną Liceum jest kształcenie i szkolenie sportowe uczniów-młodych sportowców, w tym przyszłych medalistów Igrzysk Olimpijskich. Największym atutem i potencjałem szkoły jest kadra pedagogiczna – nauczyciele wf, w większości są to trenerzy Polskich Związków Sportowych- kadry narodowej, dzięki  ich zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu uczniowie osiągają  sukcesy sportowe na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Liceum jest przyjazne dziecku, stwarza warunki i możliwości godzenia nauki z uprawianiem sportu na mistrzowskim poziomie, panuje atmosfera pracy, nauki , wzajemnego wsparcia, życzliwości. Kolejnym atutem jest możliwość uprawiania 16 dyscyplin sportowych na specjalistycznych obiektach: CRS Bielany, AWF, Towarzystwo Sportowe Gwardia Warszawa, Związkowy Klub Strzelecki ZKS, FCB Escola Varsovia, MOS Wola i Metro Warszawa.

Formy pracy w szkole są bardzo różnorodne, poczynając od utworzenia SMS  i OSSM w 11 dyscyplinach sportowych (jedyna szkoła sportowa w Polsce) finansowanych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polskie Związki Sportowe, prężnie działające kluby  sportowe, realizujące działania na rzecz uczniów, aktywnie działający  Samorząd Uczniowski w szkole i w internacie, wolontariat ,a także przez  realizację projektów edukacyjnych. W szkole uczy się i trenuje 720 uczniów w  24 oddziałach. Integralną częścią LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego jest Internat w którym zameldowanych jest 214 wychowanków.

Więcej o szkole i internacie