WYCHOWANEK ESCOLI, ERYK GRZYWACZ, ROZCHWYTYWANY

Bardzo miło nam poinformować, że kolejny z naszych wychowanków jest ceniony za granicą i robi furorę na obczyźnie. Tym razem mowa o Eryku Grzywaczu, który przeniósł się do VfL Wolfsburg z Escoli w 2021 roku. Eryk właśnie przedłużył swój kontrakt z niemieckim klubem, a dyrektor Akademii VFL Wolfsburg ocenia Eryka, jako jeden z największych talentów w ich akademii – „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jeden z NASZYCH NAJWIĘKSZYCH TALENTÓW zdecydował się dołączyć do VfL”.

Eryk jest wychowankiem Escoli, reprezentował nasze barwy aż 8 lat. Swoją przygodę zaczął już od projektu Escola Varsovia Academy, gdzie płynnie, szczebel po szczeblu przechodził kolejne kategorie wiekowe kontynuując swoją karierę piłkarską w projekcie Escola Varsovia. Warto wyróżnić tutaj postacie trenerów Adrian Langier oraz Sebastiana Jaworskiego, którzy prowadzili Eryka i dbali o jego rozwój przy Fleminga 2.

Oto pełna wypowiedź Michaela Gentnera, dyrektora Akademii VfL, komentującego przedłużenie kontraktu Grzywacza: „Eryk to bardzo utalentowany defensywny pomocnik, który inspiruje swoją drużynę inteligentnym i agresywnym stylem gry oraz lubi brać na siebie odpowiedzialność. Krok po kroku będzie wprowadzany na poziom zawodowy w drużynie U19. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jeden z naszych największych talentów zdecydował się dołączyć do VfL”.

Trzymamy kciuki za debiut Eryka w Bundesliga, cieszymy się z jego sukcesem w VFL Wolfsburg. To duma posiadać takich wychowanków. Mamy nadzieję, że coraz więcej naszych zawodników będzie szło śladami Eryka.

Eryk Grzywacz w barwach Escoli

Eryk Grzywacz na zgrupowaniu Reprezentacji Polski, za czasów gry w Escoli